A reformáció napja 2012
Vági Levente orgonakoncert 2012

Női ökumenikus világimanap az evangélikus templomban

A Női Ökumenikus Világimanapon minden évben más-más felekezet tölti be a házigazda szerepét. Városunkban idén a Pápai Evangélikus Egyházközség rendezte meg az eseményt, amelynek az evangélikus templom adott otthont vasárnap délután.

– Pápán nagy hagyománya van a nők imanapjának. Minden negyedik évben kerül sor egy-egy gyülekezetre, így idén a katolikusok, reformátusok és baptisták után az evangélikus egyházközség rendezi az eseményt. Ilyenkor összegyűlünk, és a nők egyházban betöltött szerepéről beszélgetünk. Egy egyházi szertartás keretében megünnepeljük a nők világimanapját, utána pedig sütemény és tea melletti beszélgetésre várjuk a híveket – nyilatkozta hírportálunknak a rendezvény szervezésében oroszlánrészt vállaló Kovács Endre Zoltánné presbiter, a Bóra Katalin Evangélikus Asszonykör vezetője. Hozzáfűzte, a világimanap célja, hogy erősítse a nők szerepét az egyház életében. – Nemcsak az egyház, hanem a társdalom életében is egyre nagyobb szerepet töltenek be a nők. A családot és az egyházat is szeretnénk erősíteni – emelte ki Kovács Endre Zoltánné.

Az idei világimanap a „Jövevény voltam és befogadtatok” jelmondat köré épült, és mivel ezúttal a francia nők készítették elő az imanapot, Franciaország szolgáltatta az esemény fő témáját. forrás: www.papa-ma.hu

Szívmelengető szentesti hangulat templomunkban

Hagyományainkhoz hűen hittanos gyermekeink szívből jövő műsorával gazdagított szentesti istentiszteletünkön ismét zsúfolásig megtelt templomunk. Szülők, nagyszülők hozták el gyermekeiket, unokáikat, hogy együtt alkossunk testvéri-családi közösséget, s örvendve emlékezzünk a kisded Jézus születésére. Az istentiszteletet követően presbitereink és asszonykörünk tagjai ajándékcsomaggal lepték meg a templomból kilépő kisgyermekeket.

Venczel Csaba 2012.12.24.

Alkalmak