Híreink

Nagy szeretettel köszöntöm mindazokat, akik érdeklődéssel fordulnak rendezvényeink felé.
Tisztelettel hívunk mindenkit 2012/ 2013 évi programjainkra, evangélikus és más vallású érdeklődőket is!
A hangulat kiváló, pogácsa, süti, zsíros kenyér, tea, jóízű beszélgetések.
Minden alkalommal a gyülekezeti teremben találkozunk, Pápán, Széchenyi u. 15. bal oldali első teremben keddenként fél 5-kor.

Következő összejövetelünk: 2013. április – 9.én kedden - a szokástól eltérően – 4 órakor a höveji csipkekészítő asszonyok látogatnak el hozzánk. Farkas Katalin és Véghné Lőrincz Ágnes csipkekészítő mesterek régi höveji csipkekészítő családokból származnak, édesanyjuktól, sőt nagyanyjuktól örökölték a csipke szeretetét. Tagjai az Országos Csipkeegyesületnek, maguk is népi iparművészek. Elhozzák közénk a mintákat, kereteteket, tűket, ráfércelt tanulómunkákat, nemcsak bemutatják az első lépéseket, hanem megpróbálják átadni nekünk a csipkekészítés technikáját és szeretetét. Vékony, hegyes tűvel dolgoznak, mivel az organza maga is vékony anyag, ha ragaszkodtok a saját tűitekhez, hozhatjátok is, bár ők is hoznak minden hozzávalót. Kóstolgatásra, teára, jóízű beszélgetésre vár minden evangélikus és más valláshoz tartozó érdeklődőt az Evangélikus Asszonykör és a szervező Kovács Endre Zoltánné Ica 06 70 276 33 56

Februári találkozónkon receptbörzét tartottunk, ahol süteménybörzére került sor. Édes és sós süteményeket hoztunk, bevált süteményreceptek fénymásolatait osztottuk meg és természetesen nem maradt el a kóstolgatás és a megszokott teadélután sem,

Táplálkozási szokásokról beszélgettünk. Meghívott vendégünk dr. Kiss Julianna volt, aki szívesen válaszolt minden érdeklődő kérdésére előadásán „Az egészséges táplálkozás” témakörében. Nagy létszámmal gyűltünk össze, élvezetes és tartalmas gondolatokat osztott meg velünk a doktornő és más gyülekezetekből és sokan érdeklődtek a téma iránt.

Az előadás után a 2013. márc. 3-án rendezendő Női imanap előkészítése és olvasópróbája volt.

Köszönjük a programban szereplőknek és minden testvérünknek, hogy ötleteikkel, jelenlétükkel és felajánlásaikkal, süteményeikkel segítették az idén az evangélikus egyház által szervezett Női imanap méltó lebonyolítását!

Várjuk Önt is legközelebb, 2013. február 12-én a RECEPTBÖRZÉN!

Az első alkalommal, 2012. november 20-án Babos Anita kézművest köszönthettük körünkben, akinek az iránymutatásával a betlehemi jászol alakjait mintázhattuk meg „ a betlehemi csillag jegyében”. A csuhé és szalma művészi alkotója gyülekezetünk számára felajánlotta „Utolsó vacsora” című alkotását is, amelyet nagy megbecsüléssel és köszönettel fogadtunk.
Második találkozónkon 2012. december 18 –án Gerencsér Hajnalkával találkoztunk, akinek fonalgrafikái új távlatokat nyitottak meg előttünk. Bemutattuk, kivetítettük kiállításain szerepelt műveit, ahol saját rajzait fonalgrafikázta meg. Az ő tanácsai és mintái alapján készítettünk képeslapokat karácsonyi ajándékul egyedülállóknak. Igénkül Lukács evangéliuma 2. fejezetéből választottuk a következőt: „Született néktek ma a Megtartó ” A művészet csodája mindannyiunknak örömet hozott.

Az alábbi gyönyörű verssel kívánunk áldott, békés karácsonyi ünnepeket és az új esztendőben jó egészséget, szilárd hitet, megértést és türelmet embertársaink iránt!

Kovács Endre Zoltánné presbiter

Tel:06/70/276-3356

Reményik Sándor: Csendes csodák

Ne várd, hogy a föld meghasadjon
És tűz nyelje el Szodomát.
A mindennap kicsiny csodái
Nagyobb és titkosabb csodák.

Tedd a kezedet a szívedre,
Hallgasd, figyeld, hogy mit dobog,
Ez a finom kis kalapálás
Nem a legcsodásabb dolog?

Nézz a sötétkék végtelenbe,
Nézd a kis ezüstpontokat:
Nem csoda- e, hogy árva lelked
Feléjük szárnyal, bontogat?

Nézd, aranyéked hogy fut előled,
Hogy nő, hogy törpül el veled?
Nem csoda ez! – S hogy tükröződni
Látod a vízben az eget?

Ne várj nagy dolgot életedbe,
Kis hópelyhek az örömök,