Végvári Eszter operett-énekes volt ma a Gyurátz Ferenc Gondolkodó Kör vendége. Borbély Lajos egykori tanítványa az est során felelevenítette pápai emlékeit és mesélt munkájáról is. A művésznő 18 éves korában hagyta el a várost. Érettségi vizsgát a Petőfi Sándor Gimnáziumban tett, de a zene szeretetének alapjait ő is, mint olyan sokan már, a nagy múltú Erkel Ferenc Ének- Zenei Általános Iskolában kapta. - Én Erkeles voltam, osztályfőnököm Kálmán Frigyes volt, tőle és az iskolától rengeteget kaptam, a zene szeretetét, az éneklés szeretetét, a kórus éneklés vagy a hangszeres játék szeretetét. Ezekkel mind ott ismerkedtem meg. Szintén Pápához kötődő szép emlékem a teniszezés, aminek köze nincs a szakmámhoz, viszont nagyon meleg szívvel gondolok rá, mert rengeteg barátság kötettett és rengeteg szép délutánt töltöttem el a teniszpályán. Itthon a végső állomásom, a Pápai Musical Stúdió csapata volt, hiszen az volt végül is a végső elindítója a színházi karrieremnek - emlékezett vissza legszebb pápai emlékeire a művésznő. Végvári Esztert saját bevallása szerint, a zene már kiskorában beszippantotta, szülei révén, akik mind a ketten ének szakos pedagógusok a Tarczy Lajos Általános Iskolában. Mint mondta, az ő sorsa - ahogy mondani szokták - már az anyaméhben eldőlt. A tehetség azonban önmagában ebben a szakmában is kevés, rengeteg múlik a szerencsén, hogy az ember jókor legyen jó helyen. - Az érvényesülésnél nagyon keveset számít a tehetség, főleg a mai világban. Tehát 10-20 százalék és ez már kimondva is nagyon elkeserítő. Rengeteg múlik a szerencsén és a kitartáson. Megmondom őszintén, én nagyon sokszor érzem azt, hogy elfáradok ebben a küzdésben, hiszen nem vagyok agilis, erőszakos típus, én könnyebben feladom a küzdés részét a szakmának. Szeretem magam folyamatosan képezni, mai napig járok tréningekre, énektanárhoz, szemináriumokat látogatok és bízom benne, hogy ez mindig meg fog térülni. Az elfoglalt művésznő szabadidejét Perec nevű Jack Russel Terrier kiskutyájával tölti. Mint mondta, az örökmozgó barát rengeteg energiát és kikapcsolódást biztosít számára. Végvári Eszter az est során kitért arra is, hogyan szerezte meg színész 2, majd színész 1 minősítésű vizsgáját Gór Nagy Mária Színitanodájában, milyen szerepet játszott Békéscsabán egy musicalben, illetve hogyan vezetett innen az út az operettbe, majd külföldre, egy luxushajóra, továbbá mesélt a szakmájában megélt élményeiről is.

forrás: www.papa-ma.hu, 2012-04-30 Tóth Tamara