Hittanverseny 2012

Egyházmegyei hittanverseny volt Pápán

Idén is Pápa adott otthont az egyházmegyei hittanversenynek 2012. március 31-én, szombaton délelőtt. Az evangélikus gyülekezeti teremben s az iskolai célokat szolgáló egykori lelkészlakásban megrendezett versenyre több gyülekezetből érkeztek hittanosok. Témája a családok a Bibliában elnevezésű volt. Polgárdi Sándor esperes, mint házigazda köszöntötte a jelenlévőket. Ez évben Kopf András somlószőlősi lelkész kapta a megbízást a rendezvény szervezésére. A reggeli áhítatot Tóth Attila várpalotai lelkész tartotta Jn 3, 14-15. versei alapján tartotta. A verseny szervezésében segített Bereczky Judit hitoktató, gyülekezeti tagok, Szakos Csaba bakonytamási, Tóth Károly takácsi, a várpalotai és a pápai lelkész. Az egyházmegye emléklappal, oklevéllel, ajándékokkal lepte meg a résztevevőket. A nyertes csapatok értékes porcelán vázát vihettek haza. Az országos versenyre az első helyezett csapatok jutottak.

A helyezést elért hazai csoportok 1-2.osztályos korcsoport 1.Pápa: Polgárdi Hanna, Oroszi Kamilla, Erdős István (képen láthatóak) 5-6. osztályos korcsoport 2.Pápa:Németh Noémi, Csenky Boglárka, Hajzer Klaudia, Welspacher Vivien 7-8. osztályos korcsoport 2. Pápa: Hajdú Norbert, Németh Áron, Horváth Dávid, Csékey Evelin

Eredmények: 1-2.o. korcsoport 1. Pápa 2. Várpalota 3. Bakonytamási 4. Takácsi-Vaszar 3-4.o. 1. Várpalota 2. Takácsi 5-6.o. 1. Várpalota 2. Pápa 3. Takácsi 7-8.o. 1. Várpalota 2. Pápa

200 éves egyházmegyénk