Gyülekezetünk gyújtotta a harmadik gyertyát városunk adventi koszorúján

Advent harmadik vasárnapján az evangélikus egyházközség képviseletében Polgárdi Sándor esperes gyújtotta meg a következő gyertyát a város koszorúján. Az ünnepi percek fényét a Gyurátz Ferenc Evangélikus Iskola első osztályos kisdiákjainak karácsonyi verses-zenés összeállítása emelte, az esperes pedig Ézsaiás próféta könyvének egyik versét idézte beszéde elején. -Advent harmadik hetében megköszönjük Istenünknek, hogy nem csak mi igyekszünk hozzá, hanem ő is jön közel felénk. Ő az, aki áthidal mindent, aki ismeri egyéni életünket, sorsunkat, utunkat. Ő az, aki egymás közelébe von bennünket, mi pedig sokszor inkább távolodunk. Rokon a rokontól, keresztény a másik kereszténytől, hívő a nem hívőtől, barát az ellenségtől, ember az embertársától. S mégis adventben, karácsony ünnepén azt kérjük Urunk, fogadj el minket és szent lelkeddel járj át bennünket, hogy szeretetedben mindnyájan egymásra tudjunk találni, és átéljük, hogy te jó vagy és közel vagy hozzánk – imádkozott Polgárdi Sándor esperes. Ma estétől három gyertya ég a város adventi koszorúján.

A reformáció napja 2012
Vági Levente orgonakoncert 2012

Gyurátz Ferenc Evangélikus Általános Iskola ádventi műsora a Főtéren
Vargya Györgyné ny. esperesné saját költeményét adta elő