Vági Levente orgonakoncert 2012

Egy fiatal tehetség adott koncertet az Evangélikus templomban

Különleges zenei élményben részesültek mindazok, akik ellátogattak tegnap délután az Evangélikus templomba. A zenekedvelő közönség Vági Levente orgonakoncertjét hallhatta, melyben többek között Bach, Liszt, Pachelbel és Clérambault művei csendültek fel. A megjelenteket Venczel Csaba köszöntötte. Az egyházközség presbitériumának felügyelője elmondta, a budapesti Deák Téri Evangélikus Gimnáziumban tanuló Vági Levente születése óta mélyen kötődik Pápához. Bár szüleivel Budapesten él, nagyszülei, Döbrönte Tibor és felesége a pápai gyülekezet megbecsült tagjai. Leventét itt keresztelte meg Varga György esperes, így a 16 éves fiatalember itt hallott először orgonaszót. Levente számára a zenei élmény már pici gyermekkora óta meghatározó volt, hisz a zene iránti fogékonysága már az óvodai zenei előkészítőben megnyilvánult, akárcsak hét éves zongora tanulmányai során. Az orgonát két esztendeje szólaltatta meg először Soltész Petra tanítványaként, de már a múlt esztendőben bronz minősítést szerzett az I. Országos Zeneiskolai Orgonaversenyen – derült ki az alkalmon. Venczel Csaba köszöntőjében úgy fogalmazott, a gyülekezet számára felemelő élmény, hogy az ifjú tehetség visszatér ahhoz az oltárhoz, amely előtt a keresztség szentségében részesült, és hogy fontos számára az, hogy élete második hangversenyét a pápai közönségnek és a pápai evangélikus gyülekezet iskolájának ajánlja. Az alkalmon ugyanis kiderült, hogy Vági levente családja a koncert perselyadományát a Gyurátz Ferenc Evangélikus Általános Iskola felújítására ajánlotta fel.

forrás: www.papa-ma.hu mo

A reformáció napja 2012